Kosova shënon fitore ndaj Zimbabvesë

Tenis

Kosova shënon fitore ndaj Zimbabvesë

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 23:11
Kosova shënon fitore ndaj Zimbabvesë

Kosova ka shënuar fitore sot kundër Zimbabvesë, duke zënë pozitën e 13-të në “Billie Jean King Cup 2021”.

Kosovës këtë fitore ia siguruan fitoret e Donika Bashotes dhe Adrijana Lekaj.

Ndërsa në double, Vesa Gjinaj dhe Aja Broqi, u detyruan të dorëzojnë lojën në setin final për shkak të lendimit të tenistes, Vesa Gjinaj,

Kosova kështu mbylli ndeshjen me fitore 2-1 në meçe ndaj Zimbabvesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat