Gjinaj kualifikohet në finale të turneut

Tenis

Gjinaj kualifikohet në finale të turneut

Më: 14 gusht 2021 Në ora: 16:39
Gjinaj kualifikohet në finale të turneut

Tenistja Vesa Gjinaj ka fituar edhe gjysmëfinalen e turneut ‘Neocom Open 2021’.

Në turneun që po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, Gjinaj plasohet në finale pas fitores ndaj italianes, Sara Milanese.

Tenistja jonë fitoi  2-1 me sete pas një ndeshje të vështirë 6-3 3-6 7-5.

Vesa në çerekfinale kishte mposhtur Asli Ozcan me rezultat 6-4 dhe 6-1.

Para saj ajo kishte eleminuar edhe bartësen e tretë të turneut, Sara Pantelic, me rezultat 6-4 dhe 6-4 me sete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat