Medvedev, i pari në gjysmëfinale të “US Open”

Tenis

Medvedev, i pari në gjysmëfinale të “US Open”

Më: 8 shtator 2021 Në ora: 11:21
Medvedev, i pari në gjysmëfinale të “US Open”

Danil Medvedev është gjysmëfinalisti i parë i turneut Masters “US Open”, që aktualisht zhvillohet në në SHBA.

Tenisti rus në çerekfinale mundi Botin van de Zandhullin me 3-1 në sete ose 6:3, 6:0, 4:6 и 7:5 në geme.

Medvedev në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e sfidës në mes Feliks Ozhe Alisijam dhe Karlos Allkaraz.

Në krahun tjetër të shortit, Gjokoviqi sfidon Beretinin, ndërsa Zverevi përballet me Harrisin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat