Tiranë, zjarr në një prej banesave sociale. S’ka të lënduar - Bota Sot
Tiranë, zjarr në një prej banesave sociale. S’ka të lënduar

Tirana

Tiranë, zjarr në një prej banesave sociale. S’ka të lënduar

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 12:35
Ilustrim

Një zjarr ka përfshirë rreth mesditës së kësaj të enjteje, një banesë në zonën e Shkozës në kryeqytet.

Flakët janë pikasur në një banesë të katit të tretë, të një prej pallateve të ndërtuara në kuadër të nismës së banesave sociale për njerëzit në nevojë, nga Bashkia e Tiranës.

Në vendngjarje shkuan policia dhe zjarrfikës për të shuar flakët dhe për të hetuar mbi shkaqet dhe rrethanat e rënies së tij.

Megjithatë, nga incidenti nuk janë shënuar të lënduar, pasi të gjithë banorët e pallatit janë evakuuar në kohë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat