Pas përgjimeve të "Bild", një delegacion gjerman për lirinë e medias "zbarkon" në Tiranë - Bota Sot
Pas përgjimeve të "Bild", një delegacion gjerman për lirinë e medias "zbarkon" në Tiranë

Tirana

Pas përgjimeve të "Bild", një delegacion gjerman për lirinë e medias "zbarkon" në Tiranë

Më: 18 qershor 2019 Në ora: 15:57
Foto

Një delegacion i Qendrës Evropiane për Lirinë e Medias dhe Shtypit (ECPMF) me seli në Gjermani ka mbërritur sot në vendin tonë.

Vizita e delegacionit të ECPMF-së vjen një ditë pas publikimit të 16 audiopërgjimeve nga gazeta gjermane "Bild" dhe paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama se do të padisë në gjykatat gjermane gazetarin gjerman, Peter Tiede.

Përmes twitterit, delegacioni ka lajmëruar një konferencë për shtyp të premten në Tiranë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat