Nesër arrin në Tiranë avioni ushtarak grek me ndihma pas tërmetit - Bota Sot
Nesër arrin në Tiranë avioni ushtarak grek me ndihma pas tërmetit

Tirana

Nesër arrin në Tiranë avioni ushtarak grek me ndihma pas tërmetit

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 22:26
Foto ilustrim

Greqia, duke iu përgjigjur menjëherë thirrjes së autoriteteve shqiptare, ka dërguar ndihmë humanitare në Tiranë, për përballimin e pasojave dhe lehtësimin e të dëmtuarve prej tërmeteve dhe përmbytjeve që goditën së fundmi Shqipërinë.

Ndihma humanitare greke përfshihet në kuadrin e Mekanizmit Europian të Mbrojtjes Civile i cili koordinon përballimin kolektiv europian të fatkeqësive natyrore, shkruan Top Channel.

Nesër në orën 09:45, pritet të arrijë në aeroportin “Rinas” të Tiranës një avion transporti i Aviacionit Luftarak Grek i cili sjell nga Greqia gjeneratorë, ushqime, ilaçe, tenda, krevate, batanije dhe materiale të tjera të nevojshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...