Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD, Albana Vokshi - Bota Sot
Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD, Albana Vokshi

Tirana

Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD, Albana Vokshi

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 13:23
Erion Veliaj dhe Albana Vokshi

Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka dënuar sot ish-deputeten e Partisë Demokratike, Albana Vokshi për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Vendimi u mor paraditen e sotme dhe sipas verdiktit të gjykatës, ish-deputetja e PD-së, i detyrohet t’i paguajë një dëmshpërblim moral prej 1 milion lekësh kryetarit të Bashkisë së Tiranës. Veliaj e kishte paditur Vokshin për shpifje, lidhur me disa deklarata qe ish deputetja demokrate kishte bere nga selia e PD.

Pak kohë më parë kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja, i cili u denua për shpifje. Lekët e dëmshpërblimit prej 1 milion lekësh Veliaj i dhuroi për pajisjen me kompjutera të shkollës “Isa Boletini” në Kodër-Kamzë.

Kryebashkiaku Veliaj ka deklaruar se lekët e dëmshpërblimit për çdo gjyq me deputetët e PD do të shkojnë direkt në “Fondin e Edukimit”, i cili është krijuar për të mbështetur çerdhet, kopshtet, bibliotekat e shkollave, nxënësit e mirë të çdo komuniteti, me libra, kompjutera apo materiale mësimore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat