U miratua shembja, nis boshatisja e godinës 15 te “Qytet Studenti” - Bota Sot
U miratua shembja, nis boshatisja e godinës 15 te “Qytet Studenti”

Tirana

U miratua shembja, nis boshatisja e godinës 15 te “Qytet Studenti”

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 18:54
Foto ilustrim

Pasi Këshilli Bashkiak i Tiranës pranoi akt-konstatimin e Institutit të Ndërtimit që e shpalli të pabanueshme Godinën nr.15 në Qytetin Studenti, si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit dhe vendosi që ta shembë atë, për të mos rrezikuar jetën e banorëve; ka nisur boshatisja e objektit në fjalë.

Siç mund ta shihni edhe nga pamjet e siguruara, orenditë dhe sendet personale të banorëve janë  marrë dhe larguar nga godina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat