Beteja për Tiranën, çfarë thonë rezultatet e fundit nga KQZ-ja

Tirana

Beteja për Tiranën, çfarë thonë rezultatet e fundit nga KQZ-ja

Më: 26 prill 2021 Në ora: 14:36
Tiranë

Tirana është beteja më e fortë mes partive politike, për shkak të numrit të madh të mandateve që ka ky qark.

Nga të dhënat e KQZ deri në orën 13:21 minuta, PS vazhdon të kryesojë, ndjekur nga PD, LSI dhe PSD.

Deri më tani janë numëruar 310 kuti nga 1243 kuti që janë në total në qarkun e Tiranës.

Rezultatet

PS: 50.02%
PD: 37.69%

LSI: 6.02%

PSD: 2.89%

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat