Picë me limon- Përgatitja - Bota Sot
Picë me limon- Përgatitja

Ushqime

Picë me limon- Përgatitja

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 20:00
Picë me limon

Për këtë picë të shijshme do t’ju nevojiten vetëm tre përbërës dhe erëzat e parapëlqyera!

Përbërësit:

– 400 g brumë të ftohur për pica;
– 250 g djathë mozzarella,
– 1 limon;
– 3 lugë vaj ulliri,
– kripë;
– piper.Përgatitja:

1. Furrën nxeheni në220 gradë.
2. Brumin shtrijeni me okllai dhe qiteni në letër përpjekje.
3. Mozzarella të pritet në feta të holla.
4. Limonin lajeni, fshijeni dhe priteni në feta të holla dhe bashkë me mozzarella në mënyrë të barabartë shpërndajeni nëpër brumë.
5. Sipër mozzarellës dhe limonit qitni vajin e ullirit, kripën dhe piperin.
6. Piqeni picën rreth 20 minuta dhe shërbejeni të nxehtë.

Ju bëftë mirë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...