Kilogrami i këtij speci shitet 23 mijë euro - Bota Sot
Kilogrami i këtij speci shitet 23 mijë euro

Ushqime

Kilogrami i këtij speci shitet 23 mijë euro

Më: 20 tetor 2019 Në ora: 16:25
Foto ilustrim

Speci djegës i llojit “Çarapija” e cila vjen nga pjesa veriore e Perusë ka një kosto të lartë për t’u blerë dhe shërbehet vetëm në restorante luksoze.

Për t’u kultivuar ky lloj speci nevojitet një klimë e përshtatshme tropikale dhe lartësi e madhe mbidetare.

Kjo perime karakterizohet me një formë të vogël dhe është mjaft djegës.

Çmimi me të cilin mund ta gjeni një kilogram nga ky spec është 23 mijë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat