Ushqimet që ndikojnë në disponim të mirë - Bota Sot
Ushqimet që ndikojnë në disponim të mirë

Ushqime

Ushqimet që ndikojnë në disponim të mirë

Më: 12 janar 2020 Në ora: 14:55
Foto ilustrim

Edhe ushqimi që marrin ndikon në disponim tonë, përmbajtjet kimike të disa ushqimeve ndikojnë që të bëhemi më të lumtur dhe energjik.

I ftohti, orët më të pakta me dritë ndikojnë që gjatë kësaj kohe të jemi më pa disponim.

Për ta mbajtur disponimin në kontrollë mund të na ndihmojë edhe ushqimi që marrin, ushqimet që ndikojnë të kemi disponim më të mira janë:

Karbohidratet

Vanilla

Speci djegës

Gruri

Çokollata

Sardelet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat