Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Ushqime

Tortë e shpejtë e akullt me biskota: Gjithçka është gati për 15 minuta!

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 06:53
Ilustrim

Me siguri do t’ju pëlqejë shija

Përbërësit:

– 150 g biskota ose biskota;
– 2 puding me karamele;
– 100 g çokollatë;
– 600 ml qumësht
– 1 lugë gjelle mjaltë;
– 1 krem.

Image

Përgatitja:

Qumështin nxeheni deri sa të vlojë dhe zieni pudingun, qiteni në çokollatën e nxehtë dhe bashkoni mirë.

Në puding qitni biskotat e thyera dhe përzieni.

Një tepsi më të vogël mbështillni një folie dhe qiteni tretjen dhe rrafshojeni.

Mbulojeni sipër me folie dhe lëreni të ftohet mirë.

Rrotullojeni në një tabaka dhe hiqni folien.

Zbukurojeni me krem.

Shijojeni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat