Dobitë e uthullës së mollës - Bota Sot
Dobitë e uthullës së mollës

Ushqime

Dobitë e uthullës së mollës

Më: 8 janar 2018 Në ora: 22:09
Uthulla e mollës

Uthulla e mollës, përveç që është i shkëlqyer për sallatën tuaj, gjithashtu mund të shërbejë edhe për shërim.

Është mirë që të derdhësh dy deri tre lugë uthull në një gotë ujë të vakët dhe të pini, dhe nëse doni të humbni peshë dhe përshpejtoni metabolizmin, mund ta bëni këtë para çdo vakti.

Ju mund të përdorni uthull molle për këto probleme shëndetësore:

Reduktimi i infeksioneve të fytit dhe sinusit

Ulja e niveleve të kolesterinës në gjak

Trajtimi i akneve, puçrrave dhe heqjes së zbokthit

Mbrojtja e mukozës së stomakut dhe zorrëve nga helmimi me ushqim

Rritja e imunitetit dhe mbrojtja nga alergjitë

Kundër lodhjes së muskujve pas stërvitjeve

Përshpejton metabolizmin dhe humb kilogramët e tepërt

Ndikon në tretje më të mirë

Lehtëson simptomat e artritit

Parandalon krijimin e gurëve dhe inflamacionit

Eliminon aromën e pakëndshme

Lehtëson kruajtjen pas pickimit të mushkonjave

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera