Moti i keq në Vlorë, pezullohet lëvizja detare - Bota Sot
Moti i keq në Vlorë, pezullohet lëvizja detare

Vlora

Moti i keq në Vlorë, pezullohet lëvizja detare

Më: 13 maj 2019 Në ora: 10:21
Foto

Moti i përkeqësuar që ka përfshirë qytetin e Vlorës prej mbrëmjes së djeshme, me erë të fortë si dhe deti me dallgë ka sjellë dhe pezullim të lëvizjes detare.

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk do të niset sot drejt Italisë pasi deti me dallgë deri në 6-7 ballë penalizon lëvizjen e tragetit.

Por dhe anijet e vogla kamë marrë njoftim të strehohen në gjiret ose në portin e Zvërnecit deri në një njoftim të dytë nga kapiteneria e portit të Vlorës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...