Arrestohen dy vlonjatët që rrahën turistin rus - Bota Sot
Arrestohen dy vlonjatët që rrahën turistin rus

Vlora

Arrestohen dy vlonjatët që rrahën turistin rus

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 07:38
Policia shqiptare

Janë arrestuar dy adoleshentët që dhunuan turistin rus ditën e sotme.

Policia ka vënë në pranga dy të rinjtë me iniciale K. A., dhe K. L., të moshës 16 vjeç.

Ata janë ndaluar sot në lagjen Ujë i Ftohtë.

Njëri nga të arrestuarit ka pësuar frakture në dorë, ka thyer dorën nga përplasja fizike me rusin, ka marr mjekimin ne spital.

I riu rus Sergey Dzambula ka shpjeguar se u ka kërkuar të rinjve të mos e dhunonin kafshën ndërsa ata i janë kundërvënë.

Ngjarja sipas Dzambula ka ndodhur në lagjen Uji i Ftohtë.

Turisti ka bërë denoncimin në polici, ndërkohë që këto të fundit u vunë në dijeni për rastin dhe do të marrin masa për autorët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...