Avokatët dhe juristët e Vlorës peticion ONM-së dhe Komisonerit Publik për gjyqtaren Zeqiraj

Vlora

Avokatët dhe juristët e Vlorës peticion ONM-së dhe Komisonerit Publik për gjyqtaren Zeqiraj

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 19:38
Foto

Avokatët dhe juristët e rrethit Gjyqësor Vlorë i kanë drejtuar një peticion Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit dhe Komisionerit Publik.

Sipas tyre, rekomandimi i ONM në Komisionerin Publik për të ankimuar vendimin në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për konfirmimin në detyrë të Atlanta Zeqirajt në Gjykatën e Vlorës nuk është i  drejtë.

Juristët dhe avokatët vlonjatë theksojnë se ajo përfaqëson figurën e magjistratit që synon të përvijojë procesi i vlerësimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat