Zjarr në një sipërfaqe me ullinj në Vlorë

Vlora

Zjarr në një sipërfaqe me ullinj në Vlorë

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe toke në Bestrove njësia qendër në Vlorë.

Burimet bëjnë me dije se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj dhe pemëtari.

Kjo është hera e dytë që ka rënë zjarr në këtë sipërfaqe, ku paraprakisht dyshohet se është i qëllimshëm.

Ndërkohë forcat zjarrëfikëse po punojnë për neutralizimin e flakëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat