Flaka e Kosovës deklasoi serben Marica - Bota Sot
Flaka e Kosovës deklasoi serben Marica

Xhudo

Flaka e Kosovës deklasoi serben Marica

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 14:32
Flaka e Kosovës deklasoi serben Marica

Xhudistja e talentuar, Flaka Loxha (-57 kg), tregoi formë të lartë dhe e deklasoi serben Marica Perishiq.   

“Të lumtë Flaka! World Cirkuit Juniors EJU European Cup - Sarajeva 2019.  Flaka Loxha në finale kategoria 57 kg. 

Tri fitore me Ippon dhe në gjysmëfinale mposhti serben Perishiq e cila ishte favorite e kësaj gara!

Medalja u sigurua pritet lufta për të artën me garuesen holandeze!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat