Akili, garuesi më i mirë i ditës sipas IJF!

Xhudo

Akili, garuesi më i mirë i ditës sipas IJF!

Nga: K. G. Më: 13 korrik 2019 Në ora: 18:21
Akil Gjakova dhe Driton Kuka

Përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, ndihet sikur në qiellin e shtatë me xhudistin Akil Gjakova që fitoi medaljen e artë në Grand Prix në Budapest. 

Gjakova e demoloi rusin Georgii Elbakiev.

“Man of the day By IJF! 

Garuesi më i mirë i ditës sipas IJF! Medalja e artë drejt vendlindjes!

Në Kosovën tonë në qytetin e bukur të Pejës”, shkruan Gjakova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat