Ambasada shqiptare në Bernë shpërndan tekste mësimore falas për nxënësit në Zvicër

Zvicra

Ambasada shqiptare në Bernë shpërndan tekste mësimore falas për nxënësit në Zvicër

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 14:17
Ilustrim

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë, ka filluar me shpërndarjen teksteve mësimore për nxënësit që nisën vitin shkollor 2021/2022 në Zvicër.

Fillimisht u shpërndanë tekste mësimore në Bernë, për të vijuar në javët e ardhshme edhe në Kantone të tjera.

Më konkretisht, dje tekstet mësimore ju dhuruan fëmijëve në shkollën e Ëittigkofenit të Bernës, ku mësuese Majlinda Shaqiri zhvillon mësimin me rreth 20 nxënës, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch.

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë përfiton nga rasti t’u urojë suksese të mëtejshme nxënësve dhe mësuese Majlinda Shaqiri!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat