Zvicër: Nga aksidenti vdes vajza e vogël nga Kosova

Zvicra

Zvicër: Nga aksidenti vdes vajza e vogël nga Kosova

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 13 tetor 2017 Në ora: 15:24
Pamje nga vendi i ngjarjes

Është ngjarje tepër tragjike: një vajzë e vogël (8) ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të shtunën e kaluar, shkruan  «Aargauer Zeitung». Por tashmë e gjithë shkolla në Aarau është në zi, për shkak se kanë humbur nxënësen dhe shoqen e tyre.

Të shtunën, shoferja 26 vjeçare nga Kosova udhëtonte sëbashku me djalin (9) dhe vajzën e saj (8). Një shofer tjetër 31 vjeçar, gjithashtu na Kosova, nuk mundte të anashkalonte aksidentin, duke i rënë veturës nga pas. Nga aksidenti mbetën të plagosur lehtë nëna, djali dhe shoferi, ndërsa vajza u lëndua rëndë ku si pasojë ndërroi jetë në spital./Bota sot

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat