Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë - Bota Sot
Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Hazard fiton çmimin Lojtari i Muajit në Premierligë

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:48
Eden Hazard

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, e ka fituar çmimin si Lojtari i Muajit në Premierligë për muajin shtator.

Pas një fillimi të shkëlqyer në këtë stinor, belgu e ka fituar çmimin prestigjioz të ligës angleze. Kjo është hera e dytë që e ka fituar Hazardi në karrierë të tij.

Edeni i ka shënuar 5 gola në katër ndeshje të Premierligës në muajin e kaluar, në mesin e pesë golave, ai shëno hat-trick ndaj Cardiff Cityt, një gol kundër Bournemouthit dhe një ndaj Liverpoolit.

Ky çmim caktohet nga një panel ekspertësh, kapitenë të skuadrave dhe votime të fansave.

Nominimet e tjera ishin, Willy Boly, Alexandre Lacazette, James Maddison, Gylfi Sigurdsson dhe Raheem Sterling.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test