SHBA i bashkohet hetimit të udhëhequr nga etiopianët për rrëzimin e avionit të Boeing - Bota Sot
SHBA i bashkohet hetimit të udhëhequr nga etiopianët për rrëzimin e avionit të Boeing

Afrika

SHBA i bashkohet hetimit të udhëhequr nga etiopianët për rrëzimin e avionit të Boeing

Më: 12 mars 2019 Në ora: 09:34
Foto

Ekspertët e aviacionit amerikan, të martën, u bashkuan me hetimin për rrëzimin e një avioni të Ethiopian Airlines që vrau 157 njerëz, pasi u shtuan shumë pyetje rreth avionit dhe rrethanave që erdhi deri te rrëzimi, shkraun AP.

Administrata Federale e Aviacionit të SHBA arriti në vendin e rrëzimit jashtë kryeqytetit, Addis Abeba, me përfaqësuesit e Bordit të Sigurisë Kombëtare të Transportit. Ata bashkohen me një hetim të udhëhequr nga etiopianët.

FFA tha se pret që Boeing së shpejti do të kompletojë të dhënat rreth ngjarjes në një sistem të automatizuar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat