Nga një shpërthimi i një kamioni në Nigeri vdiqën 55 persona - Bota Sot
Nga një shpërthimi i një kamioni në Nigeri vdiqën 55 persona

Afrika

Nga një shpërthimi i një kamioni në Nigeri vdiqën 55 persona

Më: 6 maj 2019 Në ora: 15:05
Foto

55 presona vdiqën në kryeqytetin e Nigerisë, Niamey gjatë natës, kur një kamion tankist u rrëzua ndërsa turmat u përpoqën të mbledhin karburantin e derdhur, thanë autoritetet dhe dëshmitarët të hënën, shkruan AFP.

Shpërthimi ndodhi në rrugën RN1 pranë aeroportit ndërkombëtar të Niamey la rrënoja e kamionëve të djegur, motoçikletat dhe mbeturinat e shpërndara gjatë rrugës. Shtëpitë në afërsi gjithashtu u dëmtuan nga zjarri.

Numri i të vdekurve nga shpërthimi ishte 55 persona dhe 36 të tjerë të plagosur, tha një zëdhënës i ministrisë së brendshme.

"Riderët e motoçikletave dhe njerëzit ishin të gjithë rreth kamionit kur shpërtheu papritmas", - tha një tregtar vendas. "Pashë të paktën 40 të vdekur."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...