Lirohen dy gazetarë në Libi, të mbajtur nga një grup i armatosur - Bota Sot
Lirohen dy gazetarë në Libi, të mbajtur nga një grup i armatosur

Afrika

Lirohen dy gazetarë në Libi, të mbajtur nga një grup i armatosur

Më: 25 maj 2019 Në ora: 14:47
Foto

Dy gazetarë libianë të mbajtur nga një grup i armatosur për më shumë se tre javë janë liruar, që punojnë në një kanal televiziv në Libi, shkruan AFP.

"Ne e përgëzojmë botën për shtyp për lirimin e dy kolegëve tanë, Mohamad al-Gurj dhe Mohamad al-Chibani, të cilët u kidnapuan nga forcat e Haftar-it më 2 maj ndërsa po mbulonin sulmin në Tripoli", tha kanali privat Libia al- Ahrar, e cila është e vendosur në Turqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...