Policia nigeriane lëshon mbi 200 persona të mbajtur në robëri - Bota Sot
Policia nigeriane lëshon mbi 200 persona të mbajtur në robëri

Afrika

Policia nigeriane lëshon mbi 200 persona të mbajtur në robëri

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 13:47
Foto

Policia Nigeriane ka liruar 259 persona të mbajtur në burg në një qendër rehabilitimi islam në qytetin jug-perëndimor të Ibadan, tha një zëdhënës i policisë të martën.

Zëdhënësi i policisë së shtetit Oyo, Fadeyi Olugbenga tha që objekti u sulmua të hënën. "Dje, 259 persona u lanë të lirë," tha ai, duke shtuar se ata ishin mbyllur në një ndërtesë dhe disa ishin zinxhirë.

Ai tha se nëntë persona përfshirë pronarin ishin arrestuar dhe ishin nën hetim, raporton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat