Studentët mbushin rrugët e Libanit, protestojnë për të një ardhme më të mirë - Bota Sot
Studentët mbushin rrugët e Libanit, protestojnë për të një ardhme më të mirë

Afrika

Studentët mbushin rrugët e Libanit, protestojnë për të një ardhme më të mirë

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 13:32
Foto

Mijëra studentë dolën në rrugë përtej Libanit të enjten për të kërkuar një të ardhme më të mirë pasi protestat antiqeveritare që hyjnë tani në javën e tyre të katërt vazhduan të përhapen, shkruan France24.

Nxënësit që mbanin çantat e tyre të shkollës morën shkopin nga mijëra gra që ndezën sitin kryesor të protestës në Beirut të mërkurën në mbrëmje duke ndezur tenxhere dhe tigan për të kërkuar të drejtat e tyre.

Në Tripoli, ku mobilizimi ka qenë i pamëshirshëm që prej shpërthimit të protestave në 17 tetor, demonstruesit planifikuan të zbrisnin portretet gjigante të politikanëve të suvatuar në të gjithë ndërtesat e qytetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat