Afrika e Jugut rihapë 20 kufijtë e saj

Afrika

Afrika e Jugut rihapë 20 kufijtë e saj

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Afrika e Jugut do të rihapë 20 kufij të saj tokësorë për të lejuar udhëtime normale.

Pasi u zbatuan kufizimet për të kontrolluar infeksionet në rritje të Covid-19 muajin e kaluar, tha të shtunën ministria e punëve të brendshme, shkruan The Guardian.

Ministria tha se kufijtë tokësorë, duke përfshirë ato me Zimbabve, Mozambik dhe Botsvana, do të rihapen pasi u mbyllen në 11 Janar.

Afrika e Jugut ka regjistruar numrin më të lartë të infeksioneve dhe vdekjeve nga koronavirusët në kontinentin Afrikan, me më shumë se 1.4 milion raste dhe mbi 47,000 vdekje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat