Publikohen pamjet e nxënësve të rrëmbyer, mesin e tyre një i vdekur në Nigeri

Afrika

Publikohen pamjet e nxënësve të rrëmbyer, mesin e tyre një i vdekur në Nigeri

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 06:24
Pamjet e nxënësve të rrëmbyer

Njerëz të armatosur vranë një nxënës dhe rrëmbyen 47 të tjerë gjatë një sulmi në një shkollë në veri të Nigerisë.

Tre anëtarë të stafit dhe 12 të afërm të tyre u rrëmbyen gjithashtu, tha Guvernatori i Abubakar, Sani Belo.

Rreth 600 djemë po flinin në konvikte kur sulmuesit hynë në shkollë, tha drejtori i Danasabe Ubaidu, raporton reuters.

Tashmë rrjetet sociale kanë publikuar video teksa shihen nxënësit e rrëmbyer së bashku me sulmuesit.

Motivi i sulmit nuk është i qartë, por bandat kriminale shpesh rrëmbejnë njerëz për të mbledhur shpërblim në pjesë të Nigerisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat