Tmerruese: Korba futet në makinë dhe pickon shoferin, vdesin pasagjerët që e shoqëronin

Afrika

Tmerruese: Korba futet në makinë dhe pickon shoferin, vdesin pasagjerët që e shoqëronin

Më: 18 gusht 2021 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Një gjarpër kobra që doli nga bagazhi i një taksie në Egjipt, hyri në kabinën e pasagjerëve dhe sulmoi shoferin e mjetit, duke shkaktuar përplasjen fatale dhe vdekjen e të pestë njerëzve që udhëtonin në të.

Gjarpri i rrezikshëm helmues mbahej në një kuti kartoni por kishte arritur të dilte prej saj e të kalonte poshtë sediljeve të taksisë. Ai kishte rrëshkitur më tej pranë pedalit të gazit të shoferit, dhe pasi ishte ndjerë i kërcënuar, e kishte sulmuar.

Vetë shoferi kishte braktisur mjetin në lëvizje me katër pasagjerët e tij brenda, por gjeti gjithsesi vdekjen. Taksia më pas ishte përplasur me barrierën e betonit të rrugës dhe me një automjet tjetër.

Gjatë hetimeve, familjarët e viktimave thanë se sikur shoferi që braktisi mjetin të mos kishte vdekur, do të akuzohej për vrasje të katërfishtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat