Nigeri: Sulm në kishë, 19 të vdekur - Bota Sot
Nigeri: Sulm në kishë, 19 të vdekur

Afrika

Nigeri: Sulm në kishë, 19 të vdekur

Më: 25 prill 2018 Në ora: 09:50
Ilustrim

Së paku 19 persona janë vrarë kur persona të armatosur të martën kanë hapur zjarr në një kishë katolike në Nigeri, bën të ditur Policia.

Në mesin e të vdekurve janë dy priftërinj dhe 17 besimtarë, transmeton CNN.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera