Fillon takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë - Bota Sot
Fillon takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë

Aktuale

Fillon takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 17:40
Pamje nga takimi

Sot rreth orës 17:00 ka filluar takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë.

Me herët kryesuesit e ekipit, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin, janë pritur në takim nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ku kanë biseduar për fazën e fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Po ashtu Qeveria ka miratuar një projektligj për ndarjen e buxhetit, ku ekipit negociator i janë ndarë 300 mijë euro për dialog me Serbinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...