Pacolli: Kosova vazhdon konsolidimin ndërkombëtar - Bota Sot
Pacolli: Kosova vazhdon konsolidimin ndërkombëtar

Aktuale

Pacolli: Kosova vazhdon konsolidimin ndërkombëtar

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 15:42
Behgjet Pacolli dhe Carlos Holmes Trujillo

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jahstme, Behgjet Pacolli, gjatë qëndrimit në Washington, ka takuar ministrin e jashtëm të Kolumbisë Carlos Holmes Trujillo, i cili zyrtarisht më informoi për lajmin e mirë se Presidenti i Kolumbisë ka nominuar ambasador jorezident në Republikën e Kosovës.

Pacolli ka shkruar në Facebook se: “Kosova vazhdon konsolidimin e vet ndërkombëtar duke vendosur marrëdhënie me secilin shtet të botës.“Kolumbia është vend jashtëzakonisht i fuqishëm në Amerikën e Jugut andaj edhe Republika e Kosovës shumë shpejt do të ketë ambasadën e vet atje, që do të mbulojë shumë vende të kontinentit latin”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...