Sot ditëlindja e presidentëve shqiptarë - Bota Sot
Sot ditëlindja e presidentëve shqiptarë

Aktuale

Sot ditëlindja e presidentëve shqiptarë

Më: 24 prill 2019 Në ora: 07:16
Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot festojnë ditëlindjet e tyre.

Thaçi ka mbushur 51 vjeç. Ai ka lindur më 24 prill 1968, është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Buroja e Skenderajt. Jeton në Prishtinë, me gruan Lumnijen dhe djalin, Endritin. Flet gjuhën angleze dhe atë gjermane.

Bamir Myrteza Topi, sot mbush 62 vjeç. Ai lindi më 24 prill të vitit 1957 në Tiranë, është politikan shqiptar dhe ish-president i Shqipërisë. Është i martuar me Teuta Topin dhe ka dy vajza, Nada Topi e Etida Topi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...