Fjalimi i Armend Zemajt për FARK-un që ‘dridhi’ Komandantët e Rognerit - Bota Sot
Fjalimi i Armend Zemajt për FARK-un që ‘dridhi’ Komandantët e Rognerit

Aktuale

Fjalimi i Armend Zemajt për FARK-un që ‘dridhi’ Komandantët e Rognerit

Nga: N.H Më: 8 korrik 2019 Në ora: 23:42
Tahir Zemaj dhe Armend Zemaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj para Kuvendit të Kosovës vite më parë kishte mbajtur një fjalim lidhur me luftën e fundit në Kosovë.

Në këtë fjalim Zemaj thotë se ushtarët e FARK-ut kanë mbajtur emblema të UÇK-së, me që rast edhe i drejtohet komandantëve të Rognerit për një marrëveshje për të cilën thotë se kurrë nuk është pranuar dhe zbatuar.

Kujtojmë se Zemaj është nip i njërit prej komandantëve të FARK-ut, Tahir Zemajt, i vrarë pas luftës.

Në vazhdim mund ta shikoni videon e plotë. /BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...