Milaim Zeka i reagon Albin Kurtit, ja kënd po e kërkon që ta dërgojë në burg - Bota Sot
Milaim Zeka i reagon Albin Kurtit, ja kënd po e kërkon që ta dërgojë në burg

Aktuale

Milaim Zeka i reagon Albin Kurtit, ja kënd po e kërkon që ta dërgojë në burg

Nga: N.H Më: 13 korrik 2019 Në ora: 19:18
Milaim Zeka dhe Albin Kurti

I pari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kritikuar qeverinë, pasi ajo dje nuk tha asnjë fjalë për njëvjetorin e Rezolutës së Kuvendit për Telekomin e Kosovës. Kurti mes tjerash kërkoi ndërprerjen e kontratës me Z-mobile.

Ndërsa, këtë kërkesë të Kurtit, deputeti Milaim Zeka e ka quajtur të çuditshme.

Zeka thotë se kërkesa është mesë e drejtë, por si mund të kërkohet një gjë e tillë nga një qeveri që bashkëqeverisë me ata të cilët e kanë shkatërru PTK-në dhe Valën.

Tutje, ai i është drejtuat Kurtit duke thënë se këtë klasë politike duhet të shkojë në opozitë dhe një pjesë prej tyre në burg.

Ja shkrimi i tij:

Kerkese e çuditshme e Albin Kurtit

Permes nje shkrimi ne fb, Albin Kurti ka kerkuar nga ana e qeverise “nderprerjen e kontrates me Z-mobile”! Kerkesa eshte mese e drejte, ama si munde te kerkosh nje gje te tille nga nje qeveri qe bashkeqeverise me ata te cilet e kane shkaterru PTK-Valen. Nuk ka drejtor i cili eshte emruar ne kete ndermarreje publike pa kalimin e filtrave te PDK-LDK. I njejti avaz po vazhdon tani nga AAK-NISMA.

Albin Kurti duhet ta kuptoje qe per PTK-Valen, per KEK-un, per Kosoven, ka vetem nje shpetim: Kete klase politike me qu ne opozite dhe nje pjese prej tyre ne burg!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...