Flet Ramush Haradinaj pak çaste para nisjes për në Hagë - Bota Sot
Flet Ramush Haradinaj pak çaste para nisjes për në Hagë

Aktuale

Flet Ramush Haradinaj pak çaste para nisjes për në Hagë

Nga: N.Sh Më: 23 korrik 2019 Në ora: 11:54
Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Kosovës, pas pak çasteve do të niset për në Hagë, ku do të intervistohet pasi është thirrë nga Gjykata Speciale si i dyshuar.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, thotë se sot i përgjigjet ftesës për intervistim nga Dhomat e Posaçme në Hagë.

“Tërësisht në të drejtën e Kosovës, i palëkundur për vendimet e mia jetësore dhe i patrazuar e ballëlartë”, shkruan Haradinaj, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ai thotë se, Kosova ka ecur përpara në rrugëtimin euroatlantik dhe është e gatshme të dialogojë me Serbinë deri në arritjen e marrëveshjes finale.

“Luftëtarët e lirisë gjithmonë ishin të rreshtuar me të drejtën!

Sot, si Ramush Haradinaj, qytetar i Republikës së Kosovës, i përgjigjem ftesës për intervistim nga Dhomat e Posaçme në Hagë. Tërësisht në të drejtën e Kosovës, i palëkundur për vendimet e mia jetësore dhe i patrazuar e ballëlartë. Kosova ka ecur përpara në rrugëtimin euro-atlantik dhe është më e fortë se kurrë, në rreshtin e paqes dhe miqësi të përhershme me ShBA-në. Kosova është e gatshme të dialogojë me Serbinë deri në arritjen e një marrëveshjeje finale ligjërisht obliguese, përfshi njohjen reciproke në kufijtë ekzistues. Por, tregun e japim vetëm për njohje.

Me nder kam mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë!”, përfundon Ramush Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat