Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush - Bota Sot
Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush

Aktuale

Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush

Nga: Fatmir Beka Më: 12 gusht 2019 Në ora: 08:57
Ilustrim

Ushtaraku norvegjez Kristian Kash që ka shërbyer në Kosovë në misionin e KFOR-it ka lidhur me vrasjen e Ivanoviq thotë se i dyshimti nuk ka ik, pasi nga atje nuk ik ashtu, ndërkohë që sipas “Kurir” thotë se ai ishte pjesë e CIA-së përcjell “Bota Sot”.

Hetuesi kryesor Xho Mekalister ishte shumë i nervozuar në KFOR-in sepse ka mbushur me asfalt gropën e shkaktuar nga eksplodimi, Arsyetimi ishte se trafiku duhet të normalizohet. Mekalister ka dashur të arrestoj Ejupin, po ai ka punuar për CIA – ka shtruar ushtaraku norvegjez përcjell “Kurir.

Në pyetjen e gazetës si ia doli Ejupi të arratiset nga baza amerikane "Bodstil", ku ishte i burgosur, Kash ka thënë:

“A keni qenë ndonjëherë atje, po të ishit do e shihni se është e pamundur. Thjeshtë, Ejupi ka punuar për CIA dhe është lëshuar ka thënë ai, shkruan “Kurir”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat