Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush - Bota Sot
Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush

Aktuale

Ushtaraku norvegjez flet për vrasjen e Ivanoviq: I dyshimti i arrestuar nuk ka ik, nga Bondstil nuk mund të ik askush

Nga: Fatmir Beka Më: 12 gusht 2019 Në ora: 08:57
Ilustrim

Ushtaraku norvegjez Kristian Kash që ka shërbyer në Kosovë në misionin e KFOR-it ka lidhur me vrasjen e Ivanoviq thotë se i dyshimti nuk ka ik, pasi nga atje nuk ik ashtu, ndërkohë që sipas “Kurir” thotë se ai ishte pjesë e CIA-së përcjell “Bota Sot”.

Hetuesi kryesor Xho Mekalister ishte shumë i nervozuar në KFOR-in sepse ka mbushur me asfalt gropën e shkaktuar nga eksplodimi, Arsyetimi ishte se trafiku duhet të normalizohet. Mekalister ka dashur të arrestoj Ejupin, po ai ka punuar për CIA – ka shtruar ushtaraku norvegjez përcjell “Kurir.

Në pyetjen e gazetës si ia doli Ejupi të arratiset nga baza amerikane "Bodstil", ku ishte i burgosur, Kash ka thënë:

“A keni qenë ndonjëherë atje, po të ishit do e shihni se është e pamundur. Thjeshtë, Ejupi ka punuar për CIA dhe është lëshuar ka thënë ai, shkruan “Kurir”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...