Hoxhaj: Kosova do të punojë me Borrellin dhe Spanjën për njohje dhe integrim evropian - Bota Sot
Hoxhaj: Kosova do të punojë me Borrellin dhe Spanjën për njohje dhe integrim evropian

Aktuale

Hoxhaj: Kosova do të punojë me Borrellin dhe Spanjën për njohje dhe integrim evropian

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:04
Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka vlerësuar një shkrim të publikuar në rrjetin social Twitter, i cili fliste për rolin e ministrit të Jashtëm spanjoll, Josep Borrell, në Ballkan.

 19:36 | 17 Gusht 2019

Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka vlerësuar një shkrim të publikuar në rrjetin social Twitter, i cili fliste për rolin e ministrit të Jashtëm spanjoll, Josep Borrell, në Ballkan.

Hoxhaj, në shpërndarjen e këtij shkrimi të Petrit Selimit, ka thënë se praktika e politikës së jashtme kosovare është bashkëpunimi, kështu që Kosova do të punojë me Borrell dhe vendin e tij Spanjën.

“Siç e dini, praktika e politikës sonë të jashtme është bashkëpunimi, kështu që Kosova do të punojë me Borrell dhe vendin e tij Spanjën drejt njohjes dhe Integrimit europian për rajonin, por ne gjithashtu do të jemi vigjilent”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...