Profesori i Parisit bën apel për kujdes: Këta trima buxhetngrënës... - Bota Sot
Profesori i Parisit bën apel për kujdes: Këta trima buxhetngrënës...

Aktuale

Profesori i Parisit bën apel për kujdes: Këta trima buxhetngrënës...

Nga: H.O. Më: 21 gusht 2019 Në ora: 23:04
Qeveria Haradinaj

Profesori dhe ligjëruesi në Universitetit e Parisit, Nezir Kraki në një postim të tij në Facebook shkruan se këto janë dtët e konvertimeve masive për argatët partiakë.

Ai shkruan më tutje se këta persona do të kalojnë me urgjencë nga postet lëvizëve politike në ato stabile.

Postimi i plotë:

KUJDES!

Këto ditë janë ditë të konvertimeve masive për dhjetëra argatë partiakë e lloj-lloj kravate fiktive që enden korridoreve të qeverisë.

Ata trima buxhetngrënës do kalojnë me urgjencë nga postet « lëvizese » politike në poste « stabile » jopolitike të shtetit.

Ambasadat veç po mbushen, janë shëndrru në kampe refugjatësh me persona që s’dinë pse janë aty, të habitur nga « fati politik ».

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...