Eliza Hoxha dhe Besa Ismaili-Ahmeti iu prijnë kandidateve gra në listën e PDK-së - Bota Sot
Eliza Hoxha dhe Besa Ismaili-Ahmeti iu prijnë kandidateve gra në listën e PDK-së

Aktuale

Eliza Hoxha dhe Besa Ismaili-Ahmeti iu prijnë kandidateve gra në listën e PDK-së

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 19:41
Eliza Hoxha dhe Besa Ismaili-Ahmeti

Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar sot listën e saj zgjedhore me kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Kësaj liste me 110 emra, i prin Kadri Veseli i cili është i nominuar i këtij subjekti për Kryeministër të Kosovës.

PDK kësaj radhe i ka liruar vend në top 10-ëshen e saj, anëtarëve të rinj të saj, të cilët pretendojnë të jenë deputetë në legjislaturën e radhës së Kuvendit të Kosovës.

Eliza Hoxha është ndër anëtaret më të reja të këtij subjekti dhe bart numrin 3, e po ashtu edhe Besa Ismaili-Ahmeti kandidon me numrin 6.

Numrit 2 të kësaj liste zgjedhore të PDK-së, i takon Hajredin Kuqit ndërsa numri 4 Enver Hoxhajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...