Haradinaj: Aleanca është bërë adresë e parë për të rinjtë e vendit - Bota Sot
Haradinaj: Aleanca është bërë adresë e parë për të rinjtë e vendit

Aktuale

Haradinaj: Aleanca është bërë adresë e parë për të rinjtë e vendit

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 18:09
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se në partinë e tij janë anëtarësuar 38 të rinj nga Prishtina.

Ai shkroi se Aleanca është shndërruar në adresën e parë të rinjtë që dëshirojnë ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Kosovë.

“Aleanca është shndërruar në adresë të parë për të rinjtë e vendit, që kanë vendosur ta ndërtojnë karrierën e tyre këtu, mbi parimet e konceptit 100% Kosovë. Mirënjohës që guximin, dijen dhe përkushtimin e tyre, sot, 38 të rinj prishtinas ia vënë në dispozicion jetësimit të vizionit tonë, për shtet të fortë, me ekonomi në rritje”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...