Migjen Kelmendi: Ja pse i quajta “bandë” Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin - Bota Sot
Migjen Kelmendi: Ja pse i quajta “bandë” Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

Aktuale

Migjen Kelmendi: Ja pse i quajta “bandë” Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 00:59
Migjen Kelmendi dhe Kadri Veseli

Anëtari i ri i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Migjen Kelmendi, është përgjigjur në emisionin “Debat” në RTK, i cili moderohet nga Ridvan Berisha, në pyetjen e Lavdim Hamidi, se pse i ka quajtur “bandë” drejtuesit e PDK-së, Hashim Thaçin, ish-kreun e partisë dhe Kadri Veselin, kreun aktual të PDK-së, ndërsa tashmë i është bashkuar të së njejtës “bandë”.

“ Unë kam qenë shumë kritik ndaj tyre, kryesisht ndaj Hashimit dhe Kadrisë. Një nga arsyet se pse kam qenë kritik është se kemi qenë të afërt. Unë kritikën teme e kam bo jo duke u fshehur nga një parti tjetër, por si një Migjen që nuk po pajtohet me atë që janë duke bo. Në atë përshëndetjen e famshme “Dobroveçe bando”, apo “Mirëmbrëma bandë”, unë nuk thom “Dobroveçe gospodine Thaçi”, por thom disa emra të miqve tjerë të tij siç është Shkëlzem Maliqi, Baton Haxhiu, sepse unë aq e di kush është Hashim Thaçi. Nuk e kam pasur me Hashimin, po me këta miqtë e mi dhe atyre ju çojsha selam dhe një nga arsyet ka qenë se ata u bonën bashkë dhe u lidhte me këtë projekt ku jemi, RTK-në, me veprimet që i ndërmerrshin në këtë shtëpi dhe unë nuk u pajtojsha”, ka sqaruar Kelmendi, duke shtuar se që nga ajo ditë është shumë mik me të apostrofuarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...