Hoxha: Albin Kurti, politikani më i madh në trojet shqiptare

Aktuale

Hoxha: Albin Kurti, politikani më i madh në trojet shqiptare

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 23:46
Elvis Hoxha

I ftuar në emisionin "Arena", filozofi dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Elvis Hoxha, ka thënë se forma që Albin Kurti ka si politikan është forma më e madhe që ka një politikan në trojet shqiptare.

Elvis Hoxha: Kur ne themi duket të ketë tekst, unë e them që Albin Kurti është një shënjues i madh i të bërit politikë, padiskutim është më i madhi, nuk kemi parë në këto troje format të tillë, sepse është një lloj integrali i të folurit, domethënë nuk është një njeri që ka një përmasë ekonomisti, dhe hera herës i shfaqet politikës, jo!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat