Krasniqi ka një pyetje për Kurtin pas publikimit të marrëveshjes - Bota Sot
Krasniqi ka një pyetje për Kurtin pas publikimit të marrëveshjes

Aktuale

Krasniqi ka një pyetje për Kurtin pas publikimit të marrëveshjes

Nga: G.B Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 17:17
Albin Kurti

Albert Krasniqi nga shoqëria civile, ka thënë se nëse Marrëveshja Thaçi- Rasmussen është shkelje e rëndë kushtetuese dhe cenon sovranitetin e vendit, atëherë çfarë do të bëjë kryeministri Kurti për të mbrojtur sovranitetin e vendit?

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se nëse nuk tërhiqet nga kjo marrëveshje me NATO-në, do të bëjë edhe vet shkelje kushtetues duke e mbajtur në fuqi.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Meqenëse sipas Opinioni të Zyrës Ligjore të Kryeministrit, Marrëveshja Thaçi- Rasmussen është shkelje e rëndë kushtetuese dhe cenon sovranitetin e vendit, atëherë çfarë do të bëjë kryeministri Kurti për të mbrojtur sovranitetin e vendit?

Nëse nuk tërhiqet nga kjo marrëveshje me NATO-në, përveç që do të lejojë cenimin e sovranitetit, do të bëjë edhe vet shkelje kushtetues duke e mbajtur në fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat