Palmer: SHBA mbetet e angazhuar për të siguruar normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi - Bota Sot
Palmer: SHBA mbetet e angazhuar për të siguruar normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Aktuale

Palmer: SHBA mbetet e angazhuar për të siguruar normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 19:30
Matthew Palmer

Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit Matthew Palmer dhe emisari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak thanë sot se SHBA dhe BE nuk janë rivalë dhe kanë të njëjtat synime dhe vizione për rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Në një video-konferencë për “Dialogët ballkanikë, organizuar nga Concordia, Instituti East West (EWI) dhe Fondi i Beogradit për Përsosmëri Politike (BFPE), Palmer tha se SHBA mbetet e angazhuar në rajon për të siguruar qëllimin përfundimtar - normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat