Kuvendi e shqyrton të enjten projektligjin për vlerat e UÇK-së - Bota Sot
Kuvendi e shqyrton të enjten projektligjin për vlerat e UÇK-së

Aktuale

Kuvendi e shqyrton të enjten projektligjin për vlerat e UÇK-së

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 19:01
Ilustrim

Të enjten e 13 gushtit Kuvendi i Kosovës do të votojë në parim për Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në vazhdimin e seancës së ndërprerë javën e shkuar.

Në seancën që pritet të nisë në orën 10:00, në rend dite është edhe zgjedhja e dy anëtarëve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës;

Zgjedhja e një anëtari të Këshillit Prokurorial të Kosovës nga radhët e fakulteteve juridike të Kosovës; Zgjedhja e Kryesuesit të Komisionit Shqyrtues të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit; dhe Zgjedhja e shtatë anëtarë të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës.

Po ashtu, në rend dite është edhe shqyrtimi i Propozim-Vendimit për caktimin e pagës së drejtorit dhe zëvendësdrejtorit të Sekretariatit Ekzekutiv të Agjencisë Kosovare për Krahasim dhe Verifikim të Pronës; Shqyrtimi i kërkesës së Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë për miratimin e Buxhetit të këtij Komisioni; Propozimi i GP të LVV për zëvendësimin e anëtarëve në komisionet parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat