Edhe 585 persona shërohen nga virusi Covid-19 në Kosovë

Aktuale

Edhe 585 persona shërohen nga virusi Covid-19 në Kosovë

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 15:10
Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shëruar 585 persona nga virusi Covid-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 521 raste të reja të infektuara me Covid-19.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 585 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.586 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.505. Numri total i rasteve pozitive është 40.117 raste nga 145.363 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.026 raste të vdekjes”, është thënë nga IKSHPK.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 285 raste, Pejë 36 raste, Fushë-Kosovë 25 raste,  Gjilan 25 raste, Gjakovë 21 raste, Ferizaj 16 raste, Podujevë 16 raste, Kamenicë 11 raste, Prizren 10 raste, Deçan 8 raste, Istog 8 raste, Drenas 7 raste, Suharekë 7 raste, Viti 7 raste,  Klinë 6 raste, Mitrovicë 5 raste, Rahovec 5 raste, Malishevë 4 raste, Skenderaj 4 raste, Lipjan 3 raste, Vushtrri 2 raste, Obiliq 2 raste, Kaçanik 2 raste, Dragash 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Shtime dhe Novobërdë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat