Kaq vota morën në Pejë kandidatët e PDK-së, Hoxhaj e Haliti më të votuarit

Aktuale

Kaq vota morën në Pejë kandidatët e PDK-së, Hoxhaj e Haliti më të votuarit

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 16:54
Enver Hoxhaj dhe Xhavit Haliti

Komisioni Qendror i Zgjedhje gjatë ditës së sotme ka nisur publikimin e votave që kanë marrë kandidatët për deputet nga të gjitha subjektet në të gjitha komunat e Kosovës.

Mediat kanë siguruar listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në komunën e Pejës.

Enver Hoxhaj radhitet si më i votuari në këtë listë, ku ka marrë 2808 vota. Pas tij i dyti me numrin më të madh të votave është Xhavit Haliti me 2594 vota.

Më poshtë ua sjellim votat që kanë marrë në Pejë dhjetë kandidatët e parë në listën e PDK-së:

1. Enver Hoxhaj- 2808
2. Uran Ismaili- 707
3. Eliza Hoxha- 339
4. Bedri Hamza- 601
5. Memli Krasniqi- 384
6. Evgjeni Thaqi-Dragusha- 144
7. Xhavit Haliti- 2594
8. Bajrush Xhemajli- 58
9. Blerta Deliu-Kodra- 223
10. Abelard Tahiri- 184

Kujtojmë se në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, Partia Demokratike e Kosovës është radhitur si partia e dytë me 17.41% apo 137,722 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat